projekt baner eu
Wyrównanie szans edukacyjnych uczniów Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Chodczu” 
 
 W związku z realizacją projektu pt. „Wyrównanie szans edukacyjnych uczniów Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Chodczu” nr RPKP.10.02.02-04-0022/20 realizowanym przez Miasto i Gminę Chodecz w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Działanie 10.2.2 Wsparcie kształcenia ogólnego, współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej, ogłasza się nabór uczestników do niniejszego projektu. Projekt jest skierowany bezpośrednio do następującej grupy odbiorców: a) osób fizycznych mieszkających w rozumieniu KC lub pracujących lub uczących się na terenie woj. kujawsko-pomorskiego i podmiotów posiadających jednostkę organizacyjną na obszarze woj. kujawsko-pomorskiego, b) uczniów i nauczycieli szkoły prowadzącej kształcenie ogólne. Celem projektu jest poprawa osiągnięć edukacyjnych u 163 uczniów z terenu Gminy Chodecz w okresie 07.2021- 06.2023 r. poprzez: - rozwinięcie kompetencji kluczowych 166 uczniów (w tym wsparcie 10 uczniów zagrożonych przedwczesnym opuszczeniem systemu oświaty); - rozwinięcie indywidualnego podejścia do 13 uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi; - podniesienie świadomości z zakresu doradztwa edukacyjno-zawodowego u 20 uczniów i 1 nauczyciela, - utworzenie warunków do nauczania metodą eksperymentu poprzez utworzenie 2 pracowni (fizyczno-chemicznej i biologiczno-przyrodniczej), - podniesienie kompetencji i kwalifikacji zawodowych 22 nauczycieli. Główne zadania, które zostaną zrealizowane to: - Działania na rzecz kształtowania i rozwijania kompetencji kluczowych uczniów; - Wsparcie uczniów zagrożonych przedwczesnym opuszczeniem systemu oświaty; - Realizacja procesu indywidualizacji pracy z uczniem ze specjalnymi potrzebami rozwojowymi i edukacyjnymi, - Realizacja doradztwa zawodowego dla uczniów i nauczycieli, - Tworzenie warunków do nauczania opartego na metodzie eksperymentu; - Podniesienie kompetencji i/lub kwalifikacji nauczycieli. Okres realizacji projektu: od 01.07.2021 r. do 30.06.2023 r. Rekrutacja przeprowadzona zostanie na terenie realizacji projektu, tj. na terenie Miasta i Gminy Chodecz. Dostęp do dokumentów rekrutacyjnych dla potencjalnych uczestników będzie zapewniony: - w biurze projektu (tj. Urząd Miasta i Gminy Chodecz, ul. Kaliska 2, 87-860 Chodecz), - w sekretariacie SP w Chodczu (ul. Waryńskiego 20, 87-860 Chodecz), - na stronach internetowych UMiG Chodecz oraz SP w Chodczu. Dokumenty rekrutacyjne należy składać bezpośrednio w biurze projektu mieszczącym się w Urzędzie Miasta i Gminy Chodecz ul. Kaliska 2, 87-860 Chodecz w terminie od 1 do 17 września br. w godzinach 7.30 – 15.30 oraz za pośrednictwem poczty. Dokumenty rekrutacyjne do pobrania: 1. Regulamin rekrutacji 2. Deklaracja udziału w projekcie. 3. Dane uczestnika/personelu projektu. 4. Oświadczenie RODO. 
Dokumenty rekrutacyjne do pobrania: 

 
2. Deklaracja udziału w projekcie. 
      - uczeń
      - nauczyciel

3. Dane uczestnika/personelu projektu. 
     - uczestnik
     - personel
 
Pragniemy poinformować, iż  w naszej szkole realizowany jest projekt pt.:
„Równy start - lepsze jutro - wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów szkół z terenu ORSG Powiatu Włocławskiego”
 
Projekt wdrażany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa kujawsko- pomorskiego, Działanie 10.2.2 Wsparcie kształcenia ogólnego, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt realizowany będzie w przedziale czasowym od sierpnia 2018 do czerwca 2020 r.
Celem projektu jest poprawa osiągnięć edukacyjnych u 1776 uczniów (872K, 904M) z terenu ORSG Powiatu Włocławskiego poprzez rozwinięcie kompetencji kluczowych 1254 uczniów i doposażenie 13 Szkół Podstawowych w tym zakresie, rozwinięcie indywidualnego podejścia do 506 uczniów ze
specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i doposażenie 9 Szkół Podstawowych w tym zakresie, wsparcie 18 uczniów zagrożonych przedwczesnym opuszczeniem systemów oświaty, podniesienie świadomości z zakresu doradztwa edukacyjno-zawodowego u 62 uczniów, utworzenie warunków do nauczania metodą eksperymentu w 13 Szkołach Podstawowych (12 pracowni przyrodniczych, 8 pracowni matematycznych) oraz podniesienie kompetencji i kwalifikacji zawodowych 115 nauczycieli (101K).
 
Projekt zakłada zorganizowanie 2040 h zajęć dodatkowych dla uczniów Szkoły Podstawowej w Chodczu obejmujących następujące zakresy:
- zajęcia rozwijające z informatyki
- zajęcia rozwijające z j. niemieckiego
- zajęcia rozwijające z j. angielskiego
- zajęcia wyrównawcze z j. angielskiego
- zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z matematyki
- indywidualne zajęcia specjalistyczne z uczniem z upośledzeniem znacznym
- indywidualne zajęcia specjalistyczne z uczniem z upośledzeniem lekkim
- zajęcia specjalistyczne z rozwoju komunikacji
- zajęcia rozwijające "A" z przyrody
- zajęcia rozwijające "B" z przyrody
- zajęcia rozwijające "A" z matematyki
- zajęcia rozwijające "B" z matematyki
- zajęcia rozwijające z chemii
- zajęcia rozwijające z fizyki
 
 
Szkoła zostanie również wyposażona w nowoczesne pomoce i materiały dydaktyczne.
projekt baner eu